Krakkó - egy "félresikerült" maraton

Korosztályos második helyezés

Krakkó Wawel-Sárkány Egy félre sikerült maraton története Viszonylag kevés maratont futottam eddig,azokat is kis hazánkban. Barátom és edzőm felvetette,hogy menjünk együtt el egy külföldi maratont futni. Rábíztam a választást, ő sokkal tapasztaltabb. A választása Krakkóra esett, megkezdte a szervezkedést és mindent nagyon precízen előkészített. 3-an indultunk útnak 2 nappal a verseny előtt, hogy legyen időnk a városra is. Mikor megmutatták a pályarajzot, rögtön tudtam,hogy nem lesz könnyű menet. A pálya egy sárkányt ábrázolt, már a kinézete se volt bizalomgerjesztő, de a mesékben is legyőzik a sárkányt, így bizakodó voltam. A versenyre 15-16 fokot jósoltak, a valóság viszont: 26 fok, tűző nap és meleg szél. Menetközben kiderült, hogy tele volt hosszú emelkedőkkel is. Azt gondoltam menni fog ez nekem,hiszen többször megcsináltam már. A verseny előtti normál izgalom megvolt, és fejben kész voltam a feladatom végrehajtására. Végre rajtzóna és indulás... az első félmaraton eseménytelenül telt el. Jól bírtam a meleget,minden ponton frissítettem. A frissítő pontok száma egyre ritkább lett és sorban láttam a futókat lassítani,sétálni.... A második fele már nehezebbnek tűnt, kevés frissítőpont , egyre melegebb és nagy szél. Ennek ellenére végig egyben voltam és bár nem sikerült PB-t futnom, de sikeresen célba értem. Sokat tanultam a 42 km alatt és várom,hogy egy következő maratonon alkalmazni tudjam. Összegezve: tanulságos verseny volt, melegben egy nagyon technikás pályán. A hab a torta tetején ,hogy a becsületesség mennyire kifizetődő: beérkezésemkor korosztályos 7. voltam, így meg sem vártuk az eredményhirdetést. A verseny lezárása után derült ki,hogy jó néhány futó "kissé" lerövidítette a pályát, őket kizárták a versenyből és így az 1042 női futóból a 42-ik, korosztályomban pedig a 2. helyen végeztem. A város nagyon szép, aki szereti a kihívásokat annak szívből ajánlom a 2019-es krakkói maratont!

Most a valóságban is legyőztem egy Sárkányt😉 pedig szeretett volna felfalni...

Edzőm: Bartha Attila